Vip: Kontinuiran rast korisničke baze u prvom kvartalu 2010. godine
U periodu januar-april 2010. godine, Vip mobile zabeležio prihode od 23,2 miliona evra, što je za 51,1% više nego u istom kvartalu prošle godine

Vip mobile imao je 1,164 miliona korisnika na kraju aprila ove godine, što je rast korisničke baze od 16,2% u odnosu na 1,001 milion korisnika na kraju istog meseca 2009. godine. Tržišno učešće kompanije na kraju prvog kvartala 2010. godine iznosilo je 12,2% u poređenju sa 10,2% u istom periodu prošle godine.
Tokom prvog kvartala 2010. godine Vip je povećao prihode za 51,1% na 23,2 miliona evra u poređenju sa 15,4 miliona evra iz prvog kvartala 2009. godine, što je rezultat povećanja broja korisnika i povećanja ukupnog mobilnog saobraćaja koji je generisan od strane Vipove korisničke baze.
Vip je uspeo da smanji operativni gubitak (EBIT) na 16.2 miliona evra sa 21.4 miliona koliko je on iznosio prošle godine u istom periodu, kao i negativni EBITDA (prihod pre kamate, amortizacije i poreza) koji sada iznosi 5 miliona evra sa 6.8 miliona koliko je on iznosio u prvom kvartalu 2009. godine.
,,Poboljšanje pokazatelja našeg poslovanja dolazi kao rezultat kontinuiranog investiranja u u sopstvenu savremenu mobilnu mrežu i moderne usluge za naše korisnike. Samo u 2009. godini uložili smo 72.1 miliona evra. To je razlog zbog čega i dalje vidimo naš rast na tržištu, uprkos ekonomskoj krizi tokom koje korisnici optimiziraju svoju mobilnu komunikaciju usklađujući je sa smanjenjem kupovne moći, i dodatnim izdatkom za mobilnu taksu. Zajedno sa ostala dva operatera zahtevamo od Vlade Republike Srbije da u potpunosti ukine diskriminišuću taksu do juna 2010. godine, tj najkasnije godinu dana od uvođenja ove krizne mere,” rekao je Roland Hajdner, član UO Vip mobile zadužen za finansije.