Da li će Apple platiti 1,6 milijardi dolara za korišćenje imena Apple iPad?
Trenutno se vodi bitka između tehnološkog giganta Applea i kineske kompanije, Shenzhen Proview Technology, koja tvrdi da poseduje pravo korišćenja robne marke ‘’iPad’’ u Kini, što bi moglo veoma skupo da košta Apple.
Apple ne skriva da je Kina kao najveće svetsko tržište osnova njegove strategije ekspanzije širom sveta, ali će veoma teško dobiti ovu presudu bez plaćanja ogromne odštete ili kupovine zaštićenog imena robne marke.
Apple je podneo kontra-tužbu i optužio kinesku kompaniju da je povredila svetski poznato iPad tržišno ime, ali se stručnjaci slažu da će teško dobiti presudu.
Američka kompanija se žalila Višem sudu provincije Guangdong nakon što je izgubila spor u Šenženu zbog povrede imena robne marke u Kini, prenosi Xinhua.
Shenzhen Proview Technology za prodaju imena robne marke ‘’iPad’’ traži 1,6 milijardi dolara.