HTC ispituje tržište tableta
Izvršni direktor kompanije HTC, Peter Čou, rekao je da se razmišlja o novom tabletu sledeće godine koji bi bio drugačiji od ostatka ponude.

"Želimo sa ispitamo tržište tableta i vidimo možemo li učiniti nešto da se istaknemo na njemu i ne lansiramo još proizvod nalik drugima", rekao je Čou.
On je rekao da će HTC podjednako obratiti pažnju na razvijena i tržišta u razvoju, prenosi Rojters. Kompanija neće odustati od premium modela, iako će jeftinijim pokušati da se bolje pozicionira na manje razvijenim tržištima.
"Koricnici su voljni da plate više, zbog toga smo porasli skoro pet puta u Kini ove godine. To pokazuje da naši korisnici podržavaju našu filozofiju", rekao je on.
HTC se trenutno nalazi na četvrtom mestu liste najvećih svetskih proizvođača smartfona, a na pojedinim tržištima, kao što je američko, u toku poslednjeg kvartala uspeo je da ostvari bolju prodaju od svih svojih konkurenata.
U periodu jul-septembar 2011, HTC je, prema podacima kompanije IDC, držao 10,8 posto svetskog tržišta smartfona. Samsung u istom periodu ima 20 posto, Apple 14,5, a Nokia 14,2 tržišnog udela.