Top zona Brdo Požeška 150a - prodaja i otkup mobilnih telefona

Priča se, priča, da Apple kupuje ARM

Pre nekoliko dana, Apple je objavio je nove finansijske rezultate, kada su Džbos i kompanija saopštili da "sede" na finansijskim rezervama od 41,7 milijardi dolara.


To je podstaklo lavinu glasina o mogućim budućim investicijama. U londonskim korporativnim krugovima se šuška da bi nova meta "Jabuke" mogao da bude ARM, britanski proizvođač procesora čiji se čipove nalaze u gotovo svim telefonima na tržištu, ali i mnogim drugim uređajima. Prema proceni britanskih berzanskih stručnjaka, ovakava akvizicija bi i te kako imala smisla - poznajući njenu zatvorenu politiku, kompanija Apple bi nakon nekog vremena mogla da spreči druge proizvođače da u svoje modele ugrađuju ARM-ove tehnologije i tako dodatno distancira svoje proizvode od trendova koji vladaju ostatkom tržišta. S druge strane, takav potez bi izazvao pravi "zemljotres" na tržištu mobilnih uređaja i verovatno sa sobom povukao niz pravnih sporova. Procena je da bi za ovu kupovinu Apple morao da izdvoji oko 8 milijardi dolara.


KOMENTARI

    Nema komentara za ovaj telefon!

POŠALJITE KOMENTAR

POVEZANE VESTI

Hram.rs prodavnica mobilnih telefona. Mutapova 41


Da li želite da listate Vaše proizvode na portalu KupiMobilni.com? Prijavite Vašu prodavnicu ili nas kontaktirajte na e-mail [email protected].
Copyright © 2007-2023 kupiMobilni.com. All rights reserved.